پنج شیوه سرمایه گذاری در پالت پلاستیکی که می‏تواند به محیط زیست کمک کند

پنج شیوه سرمایه گذاری در پالت پلاستیکی که می‏تواند به محیط زیست کمک کند

با توجه به تغییرات آب و هوا و موضوعات زیست محیطی که بر عناوین خبری حاکم است ، بسیاری از مشاغل به دنبال راه هایی برای پایداری خود هستند. برای مشاغلی که به حمل و نقل متکی هستند، این موضوع ممکن است دلهره آور به نظر برسد. با این وجود ، هنوز راه هایی برای انجام این کار وجود دارد بدون آنکه بهره وری و بودجه را به خطر بیاندازید. برای تازه کارها ، استفاده و ترجیح  پالت های پلاستیکی به پالت های چوبی یک قدم بزرگ در جهت درست است. در حالی که ممکن است قدمی رو به عقب به نظر برسد ، آیا هدف اصلی جنبش های محیط زیستی پلاستیک نیست؟ این واقعا منطقی است. در اینجا پنج روش استفاده از پالت های پلاستیکی را برای کمک به محیط زیست ذکر کرده ایم: منبع ، تولید ، طول عمر ، اثرات حمل و نقل و قابلیت بازیافت.

منبع

پالت های چوبی از چوب ساخته شده است (همانطور که از نام آن پیداست). متأسفانه چوب یک منبع محدود است. پالت های چوبی نیاز به قطع درختان دارند ، که به مشکل جهانی جنگل زدایی می انجامد. در حالی که برای تولید بیشتر پالت های چوبی در ایالات متحده از چوب های کانادایی و نه آمازونی استفاده می‏شود ، هنوز هم نیاز به قطع درختان دارند.

از طرف دیگر ، پالت های پلاستیکی نیاز به چنین کاری ندارند. از آنجا که پلاستیک، ساخته شده توسط انسان است ، از نظر منابع طبیعی تقریباً به چیزی احتیاج ندارد. گذشته از انرژی ، که دارای چندین گزینه پایدار است ، فقط عناصر برای ایجاد پلاستیک مورد نیاز است. بیشتر پلاستیک ها بر پایه کربن هستند ، اگرچه برخی از انواع آنها از سیلیکون استفاده می کنند. هر دو عنصر فوق العاده متداول در طبیعت یافت می‏شوند ، بنابراین استفاده از آنها هیچ اثری بر محیط زیست نمی گذارد.

تولید

تولید پالت پلاستیکی همچنین به مراتب پایدارتر از تولید پالت چوبی است. پس از قطع درختان مورد نیاز به منظور تولید چوب ، چوب همچنان باید به پالت چوبی تبدیل شود. چوب خام قبل از استفاده برای هر کاری باید شیمیایی شود ، به خصوص برای پالت هایی که برای انتقال مواد غذایی یا فرآورده های دارویی استفاده می شوند. همچنین لازم است پالت هایی که در سطح بین المللی حمل می شوند به منظور جلوگیری از ورود حشرات یا باکتری های غیر بومی به کشور خارجی گندزدایی شوند. اگر به طور صحیح فرآوری نشود یا به درستی از بین نرود ، به محیط زیست آسیب می رساند ، اما لازم است زیرا چوب یک محصول به طور طبیعی ضد حساسیت و حتی بهداشتی نیست.

پالتهای پلاستیکی نیز در طول تولید، تأثیر محیطی می گذارند ، اما به اندازه پالت های چوبی نیست. بیشترین هزینه تولید پالت پلاستیکی صرف انرژی می‏شود. با این حال ، انرژی می تواند از منابع پایدار ، مانند خورشید یا باد حاصل شود ، که تأثیر محیطی بسیار کمتری در حین ایجاد می گذارد.

ماندگار

پالت های چوبی مقرون به صرفه و نسبت به گزینه های پلاستیکی ارزان قیمت هستند. این ارزان بودن به سرعت به علت عدم دوام پالت های چوبی جبران می شود. پالت های چوبی به طور متوسط ​​شش مرتبه در جا به جایی‏ها دوام می‏آورند. اگر پالت در حین حمل و نقل شکسته شود ، ممکن است این تعداد کمتر باشد و حتی قابل استفاده مجدد نباشند. این بدان معناست که شرکتها مجبورند به طور مداوم موجودی پالت خود را دوباره تأمین کنند، هزینه بیشتری را خرج کنند و همچنان به تولید الوار و گندزدایی شیمیایی ادامه دهند.

در مقابل ، پالت های پلاستیکی بسیار بادوام تر هستند. آنها قبل از خطرناک شدن یا غیرقابل استفاده شدن ، 250 بار در حمل و نقل قابل استفاده هستند. حتی پالت هایی که به نسبت مستهلک شده اند بیشتر تر از پالت های چوبی دوام خواهند داشت. این بدان معناست که شما مجبور نیستید اغلب موجودی پالت ها را تمدید کنید و می توانید در یک بازه زمانی طولانی مدت بیشتر از پالت‏های خود استفاده کنید. این موضوع همچنین به جبران هزینه های مقدماتی پالت های پلاستیکی کمک می کند ، که از 7 دلار در ارزانترین قیمت تا حدود 150 دلار برای سنگین ترین آنها در نظر گرفته شده است. ماندگاری پالت پلاستیکی آنها را به انتخاب بهتر برای محیط زیست ، بدون در نظر گرفتن کیف پول شما تبدیل می کند.

حمل دریایی

راه دیگری که پالت پلاستیکی را گزینه سازگار با محیط زیست می‏کند حمل است. هر روشی را که شرکت شما برای حمل محصولات از آن استفاده می کند ، تولید گاز دی اکسید کربن می‏کند که عامل مهم بزرگی بر مسائل زیست محیطی است. با این حال ، از آنجا که پالت های چوبی سنگین تر از گزینه های پلاستیکی هستند - بسته به نوع و سبک چوب ، بین 30 تا 70 پوند تخمین زده می‏شوند - شرکت شما مجبور است کالای کمتری را هر بار ارسال کند. این بدان معناست که شما در نهایت اقدام به ارسال محموله های بیشتری می کنید ، که باعث انتشار بیشتر دی اکسید کربن می شوند.

از طرف دیگر ، پالتهای پلاستیکی برای سبک‏ترین مدلها 3-15 پوند وزن دارند و مدلهای سنگین تر فقط 30 پوند وزن دارند. به همین دلیل عمده وزن حمل کالای شما از محصول ناشی می شود ، نه وزن پالت. شرکت شما قادر است از هر حمل و نقل بهترین استفاده را کند زیرا وزن پالت تأثیر زیادی روی وزن کل ندارد. بنابراین شما می توانید محموله ها و متعاقبأ انتشار گاز دی اکسید کربن را کاهش دهید.

بازیافت

در حالی که پالت های چوبی قابل تجزیه هستند ، اما هزینه ای که شرکت ها با استفاده از پالت چوبی متحمل می‏شوند باعث می شود مزایا چشمگیر به نظر نرسد. این موضوع بر حسب مکان ، دما و محیط متغیر است ، اما چوب غیرمجاز مانند پالت های چوبی ، سیزده سال طول می کشد تا به طور کامل تجزیه شود. این امر به ویژه در محل های دفن زباله دیده می شود ، جایی که شرایط به طور فعال علیه تجزیه کار می کند. چوب در معرض نور خورشید و شرایط آب و هوا یا عوامل تجزیه کننده مانند قارچ ها یا باکتری ها طولانی مدت قرار نمی گیرد. این مایه تاسف است ، زیرا ممکن است در شرایط مناسب تعداد آنها کم تر باشد ، اما پالت های چوبی تقریباً همیشه به این روش دفع می شوند و جذب آنها به داخل زمین آرام انجام می‏گیرد.

پالت های پلاستیکی ، از لحاظ مقایسه ای ، قابل بازیافت هستند. هنگامی که آنها دیگر برای استفاده مناسب نیستند ، خواه به دلیل شکستگی یا فرسودگی ساده ، آنها را می توان به یک کارخانه شریک ارسال و ذوب کرد تا به کالای جدیدی تبدیل شود. علاوه بر روشی سازگار با محیط زیست برای دفع آنها ، پالت های پلاستیکی را می توان بعد از ساخت مواد بازیافتی خریداری کرد. پالت های پلاستیکی قدیمی را می توان به سایر محصولات نیز تبدیل نمود ، بنابراین پلاستیک مورد استفاده مجدد قرار می گیرد و به شیوه ای بی خطر و دوستدار محیط زیست امحاء می شود.

پالت های پلاستیکی نسبت به پالت های چوبی گزینه پایداری برای حمل هستند. از آنجا که حمل کالا همچنان در بازارهای محلی و بین المللی به عنوان یک قدرت حاکم در نظر گرفته می شود ، یافتن راه‏هایی برای کمک به زمین ضمن ایجاد سود ، حائز اهمیت است. اگر در مورد پالت های پلاستیکی و نحوه شروع ادغام آنها در تجارت خود سؤالی دارید ، با ما تماس بگیرید. ما دوست داریم با شما همکاری کنیم تا پالت های پلاستیکی مناسبی را برای نیازهای خود پیدا کنید.

درباره پرشین صنعت

تدوین روش های مدیریت، توجه به منابع انسانی و کنترل کیفیت با رعایت بالاترین استانداردها از مهمترین نکات حائز اهمیت در انجام پروژه های متفاوت است. مدیریت به روز در کنار استفاده از ماشین آلات مدرن، پرشین صنعت را تبدیل به توانمندترین گروه تولیدی در صنعت تولید قطعات پلاستیک کرده است.  دستگاههای فوق سنگین تزریق از 700 تا 4000 تن در کنار بهره مندی از پیشرفته ترین آزمایشگاه های مرتبط با صنعت پلاستیک، توان کاربردی و تخصص علمی را به کار گرفته است تا امکان انجام پروژه های متفاوت پرشین صنعت عملی گردد.

     

تماس با ما

آدرس: کرج، کیلومتر 5 اتوبان کرج قزوین، شهرک صنعتی بهارستان، فاز دوم، خیابان گلستان نهم، خیابان باغستان، پلاک 247،

تلفن ها: 5-80 20 76 34 026

مستقیم فروش: 86 20 76 34 026

فکس: 89 20 76 34 026 | ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

instagram   linkedin   facebook   aparat   youtube

کروکی آدرس