پالت پلاستیکی

پالت پلاستیکی

اهمیت استراتژیک کالا در دنیای امروز

پالت همیشه بعنوان یک واحد بار در جابجایی کالا، یک شیوه عملی در حمل و نقل، انبارداری و توزیع انواع محصولات مطرح بوده است . پالت به صورت سنتی از چوب ساخته می شده است. با این حال پالت های پلاستیکی بیش از 50 سال است که در اروپا مورد استفاده قرار می گیرند و سهم عمده ای از بازار پالت را به خود اختصاص داده اند.

چرا پالت پلاستیکی بخریم؟

امروزه اکثر کشورها جهت پذیرفتن پالت های چوبی درخواست گواهی بهداشت را دارند . پالت های چوبی برای دریافت این گواهی می بایست توسط حرارت گندزدایی شده و یا توسط بخار متیل برومید ضد عفونی شوند . این در حالی است که پالت های پلاستیکی نیاز به اینگونه گندزدایی نداشته و همچنین با توجه به دوره عمرشان در دوره های بلند مدت ارزانتر از نمونه چوبی خواهند بود . لذا پالت پلاستیکی یک جایگزین با دوام برای پالت چوبی به شمار رفته و به سرعت در حال عمومی شدن در صنعت حمل کالا می باشد .

پالت پلاستیکی

از مزایای پالت پلاستیکی می توان به بهداشت مناسب، کیفیت و ابعاد یکسان، عدم وجود میخ یا شکستگی، عدم جذب آب و سبکی نسبی آن ها اشاره کرد . همچنین پایداری در مقابل انواع آب و هوا، قابلیت انبارش منظم جهت استفاده مفید از حداقل فضا، قابلیت بازیافت و همچنین رنگ بندی و شماره گذاری جزو دیگر قابلیت های این محصول می باشد.

اما تعداد پالت های پلاستیکی که به طور گسترده در سراسر جهان در صنایع در حال استفاده هستند به طور مداومی رو به افزایش است. چه حالت شانه تخم مرغی، طور عمر، وزن خالص کم، جزئیاتی مثل گوشه های گرد، وسایل قفل شونده اضافی یا حفره های کاربردی هستند که به پلاستیک این امکان را می دهند که همه درخواست ها را میسر ساخته و آماده تولید باشد. ما به شما کمک خواهیم کرد تا پالت های کاملی را پیدا کنید.

طول عمر و کیفیت بالا

پالت های پلاستیکی با ثبات و طول عمری که دارند بازار را تحت تأثیر قرار می دهند. ضایعات و شکستگی که اتفاقی عادی در پالت های چوبی هست در مورد پالت های پلاستیکی صدق نمی کند. اندازه گیری های و طراحی های دقیق درجه بالایی از ثبات را در فرآیند کار ایجاد می کنند. به علاوه، پالت های پلاستیکی این امکان را دارند که برای انبارش ها و سیستم های خودکار سفارشی تولید شوند.

پالت پلاستیکی

 وزن کم و حالت شانه تخم مرغی

یکی از ویژگی های اصلی پالت پلاستیکی وزن خالص کم آنها است. این موضوع کمک بزرگی برای کارگران است، به خصوص در مناطقی که پالت های خالی بایستی توسط دست جا به جا و روی هم قرار داده شوند. این نوع پالت ها همچنین در صرفه جویی هزینه، سوخت و نیز کاهش دی اکسید کربن در حمل و نقل موثر هستند. پالت های شانه تخم مرغی فضای کمتری را در انبارها اشغال می کنند و هزینه انبارداری کمتری دارند.

انتخاب یک پالت پلاستیکی مناسب به چه عواملی بستگی دارد؟

انتخاب یک پالت پلاستیکی مناسب برای یک استفاده خاص بستگی به چهار عامل دارد:

1 - پالت پلاستیکی باید قابلیت تحمل بارمورد نظر را با توجه به چیدمان داشته و زیر باردچار تغییر شکل نشود.

2 - پالت پلاستیکی می بایست در محیط عملیاتی خود کارایی لازم را داشته و با توجه به سیستم گردش مواد یک یا چند مسیر را طی نماید .

3 - پالت ها می بایست با سیستم بسته بندی و تجهیزات جابجایی بار سازگاری داشته باشند.

4 - از نظر قیمتی باید با ارزش محصولی که حمل می کند نیز توازن داشته باشد.

پالت پلاستیکی

بهداشتی و آسان برای تمیز کردن

پس از مدتی جا به جایی و چرخش، پالت های چوبی کثیف می شوند و تمیز کردنشان کار دشواری است. پالت پلاستیکی کاملأ متفاوت است: آنها به دلیل سطوح عاری از آفت و محکم که به راحتی قابل تمیز کردن هستند، دوام خوبی دارند. به علاوه از آنها بدون هیچ گونه دشواری برای تکمیل فرآیندهای تولید و بسته بندی بهداشتی می توان استفاده کرد.

بازدهی اقتصادی

هزینه یک بار استفاده از پالت پلاستیکی در مقایسه با پالت های چوبی بیشتر است. اما برآیند هزینه ها که در امتداد توسعه چرخه تأمین لوجستیکی به طور چشم گیری پایین تر است. حالت شانه تخم مرغی، پایین آمدن هزینه های تمیز کردن، کاهش شکستگی محصول به علت صدمه به پالت (در پالت های چوبی)، کاهش هزینه های مربوط به بسته بندی دوباره یا تعمیرات مکانیکی غیر ضروری و دسترسی بدون مشکل، تمامی موارد فوق در مزیت های هزینه ای شگرف پالت های پلاستیکی در سیستم لوجستیک مدرن دخیل هستند. به علاوه، پالت پلاستیکی ارزش های مواد اولیه خود را در پایان طول عمر خود حفظ می کنند: آنها 100% قابل بازیافت هستند و می توانند به پالت جدیدی تبدیل شوند.

در انتخاب پالت چه نکاتی را باید مد نظر بگیریم:

1- انتخاب ابعاد مناسب پالت

پالت پلاستیکی این امکان رابرای شما تهیه میکند که حجم زیادی از بار را جابجا کنید و یا اینکه بار و کالا را به صورت منظم ذخیره و نگهداری کنید. با استفاده از پالت پلاستیکی بار و کالا را دور از زمین و رطوبت آن نگه میدارد و به عنوان یک پایه وکفی ثابت برای انبار بار و کالا استفاده میشود.

متناسب با نوع و ابعاد باری که می خواهید بر روی پالت پلاستیکی قرار دهید باید ابعاد پالت را به درسی انتخاب کنید که مجبور به هزینه های سر بار نشوید.

از پالت پلاستیکی به صورت یکبار مصرف برای بسته بندی بار و کالا استفاده میشود به این ترتیب  بسته بندی کالا را یک واحد باری درنظر میگیرند و از آن در صادرات ، حمل و نقل ها و مسافرت های بلند مدت استفاده میشود.

2- انتخاب پالت پلاستیکی بر اساس میزان دفعات استفاده:

از پالت پلاستیکی می توان در کلیه حمل و نقل های شهری و همینطور مراکز صنعتی و غیر صنعتی استفاده نمود. از جمله این مراکز عبارتند از : مراکز بارگیری و اسکله ها، سرد خانه ها، مراکز تهیه و توزیع محصولات کاغذی، صنایع مواد غذایی - آرایشی و بهداشتی و انبارهای نگهداری کالا و ... نام برد .

پالت پلاستیکی

3- میزان تحمل بار پالت پلاستیکی:

بر اساس نوع و وزن باری که می خواهید روی پالت پلاستیکی قرار دهید باید نوع پالت به درستی و دقت کامل انتخاب شود، به عنوان نمونه برای جابجایی محصولات سبک نیاز به پالت پلاستیکی سنگین و پرداخت هزینه های بالا ندارید و می توانید از پالت های سبک که قیمت مناسب تری دارند استفاده کنید و دقیقا بر عکس چنانچه برای جابجایی محصولات سنگین از پالت های سبک استفاده کنید عمر پالت ها به شدت کاهش پیدا کرده و هزینه های زیادی به شما وارد می کند.

اگر بخواهید از پالت پلاستیکی خود برای مدت طولانی تری استفاده کنید، پیشنهاد می‌شود تا پالت خود را در یک محل ثابت تنظیم کنید و زیاد در جابجایی نباشد چراکه جابجایی می‌تواند باعث آسیب به پالت شما شود. پالت ها ساخته می‌شوند تا فشار زیاد روی خود را تحمل کنند ولی اگر بخواهید مدت طولانی تری برایتان دوام بیاورند، می‌بایست کمتر از ظرفیت آن ها رویشان فشار بیاورید.

از دیگر عوامل موثر در عمر پالت پلاستیکی، جنس پالت است. در واقع کیفیت پلاستیک استفاده شده در پالت بسیار مهم است ولی به طور کلی عمر پالت پلاستیکی بیشتر از پالت چوبی است. حداکثر تعداد سفرهای طولانی با پالت چوبی عددی بین 4 تا 6 است. در حالیکه پالت پلاستیکی می‌تواند 30 سفر بین قاره‌ای داشته باشد.

به دنبال استفاده از پالت پلاستیکی شرط استفاده از حمل و نقل دستی از بین رفته و به فراموشی سپرده شده است، علاوه بر این به منظور جابجایی بار با خرید پالت پلاستیکی دیگر نیازی نیست که انرژی و هزینه زیادی صرف شود و همین قضیه در کاستن هزینه‎ها کمک می‎کند و مهر تاییدی بر مقرون به صرفه بودن پالت پلاستیکی از نظر اقتصادی می‎زند.

پالت پلاستیکی همیشه بعنوان یک واحد بار در جابجایی کالا، یک شیوه عملی در حمل و نقل، انبارداری و توزیع انواع محصولات مطرح بوده است . پالت پلاستیکی به صورت سنتی از چوب ساخته می شده است. با این حال پالت های پلاستیکی بیش از 50 سال است که در اروپا مورد استفاده قرار می گیرند و سهم عمده ای از بازار پالت را به خود اختصاص داده اند.

به علت تولید پالت پلاستیکی از مواد پلاستیکی فشرده این پالت در عین دارا بودن وزن کم دارای استحکام بسیار بالایی می باشد. به دلیل طراحی خوب و مهندسی این نوع پالت اجناس بر روی آن به راحتی جایگرفته و حمل بار را بسیار آسانتر می کند از این رو از این نوع پالت در انبار ها و همچنین در حمل و نقل بسیار استفاده می شود.

پالت پلاستیکی

پالت پلاستیکی این امکان رابرای شما تهیه میکند که حجم زیادی از بار را جابجا کنید و یا اینکه بار و کالا را به صورت منظم ذخیره و نگهداری کنید. با استفاده از پالت پلاستیکی بار و کالا را دور از زمین و رطوبت آن نگه میدارد و به عنوان یک پایه وکفی ثابت برای انبار بار و کالا استفاده میشود.

امروزه اکثر کشورها جهت پذیرفتن پالت های چوبی درخواست گواهی بهداشت را دارند . پالت های چوبی برای دریافت این گواهی می بایست توسط حرارت گندزدایی شده و یا توسط بخار متیل برومید ضد عفونی شوند . این در حالی است که پالت های پلاستیکی نیاز به اینگونه گندزدایی نداشته و همچنین با توجه به دوره عمرشان در دوره های بلند مدت ارزانتر از نمونه چوبی خواهند بود . لذا پالت پلاستیکی یک جایگزین با دوام برای پالت چوبی به شمار رفته و به سرعت در حال عمومی شدن در صنعت حمل کالا می باشد.

از پالت پلاستیکی به صورت یکبار مصرف برای بسته بندی بار و کالا استفاده میشود به این ترتیب  بسته بندی کالا را یک واحد باری درنظر میگیرند و از آن در صادرات ، حمل و نقل ها و مسافرت های بلند مدت استفاده میشود.

از مزایای پالت پلاستیکی می توان به بهداشت مناسب، کیفیت و ابعاد یکسان، عدم وجود میخ یا شکستگی، عدم جذب آب و سبکی نسبی آن ها اشاره کرد . همچنین پایداری در مقابل انواع آب و هوا، قابلیت انبارش منظم جهت استفاده مفید از حداقل فضا، قابلیت بازیافت و همچنین رنگ بندی و شماره گذاری جزو دیگر قابلیت های این محصول می باشد.

در شهرهای شمالی و جنوبی و مکان های جغرافیایی که هوا رطوبت زیادی می باشد از پالت پلاستیکی استفاده میشود چرا که پالت پلاستیکی زنگ نمیزند و دچار پوسیدگی نمیشود.

درباره پرشین صنعت

تدوین روش های مدیریت، توجه به منابع انسانی و کنترل کیفیت با رعایت بالاترین استانداردها از مهمترین نکات حائز اهمیت در انجام پروژه های متفاوت است. مدیریت به روز در کنار استفاده از ماشین آلات مدرن، پرشین صنعت را تبدیل به توانمندترین گروه تولیدی در صنعت تولید قطعات پلاستیک کرده است.  دستگاههای فوق سنگین تزریق از 700 تا 4000 تن در کنار بهره مندی از پیشرفته ترین آزمایشگاه های مرتبط با صنعت پلاستیک، توان کاربردی و تخصص علمی را به کار گرفته است تا امکان انجام پروژه های متفاوت پرشین صنعت عملی گردد.

     

تماس با ما

آدرس: کرج، کیلومتر 5 اتوبان کرج قزوین، شهرک صنعتی بهارستان، فاز دوم، خیابان گلستان نهم، خیابان باغستان، پلاک 247،

تلفن ها: 5-80 20 76 34 026

مستقیم فروش: 86 20 76 34 026

فکس: 89 20 76 34 026 | ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

پالت پلاستیکی - باکس پالت - پالت

instagram   linkedin   facebook   aparat   youtube

کروکی آدرس