مقاله

آیا در حال استفاده از پالت چوبی هستید و به استفاده از پالت پلاستیکی در آینده فکر می کنید؟ آیا الزامات قانونی جدید برای صنعتی که در آن فعالیت دارید شما را ملزم به استفاده از تجهیزات بارگیری تمیز و بهداشتی می کند؟ آیا از خود می پرسید که پالت های پلاستیکی سودهای مالی و عملیاتی در چرخه تأمین شما دارند؟ ما به شما کمک خواهیم کرد که بررسی کنید آیا انتقال از پالت های چوبی به پلاستیکی برای شما می ارزد؟ حتی امروز، پالت های چوبی سنتی به علت ثبات و ماهیت جهانیشان، بخشی ضروری در چرخه توزیع مدرن هستند.

اما تعداد پالت های پلاستیکی که به طور گسترده در سراسر جهان در صنایع در حال استفاده هستند به طور مداومی رو به افزایش است. چه حالت شانه تخم مرغی، طور عمر، وزن خالص کم، جزئیاتی مثل گوشه های گرد، وسایل قفل شونده اضافی یا حفره های کاربردی هستند که به پلاستیک این امکان را می دهند که همه درخواست ها را میسر ساخته و آماده تولید باشد. ما به شما کمک خواهیم کرد تا پالت های کاملی را پیدا کنید.

طول عمر و کیفیت بالا

پالت های پلاستیکی با ثبات و طول عمری که دارند بازار را تحت تأثیر قرار می دهند. ضایعات و شکستگی که اتفاقی عادی در پالت های چوبی هست در مورد پالت های پلاستیکی صدق نمی کند. اندازه گیری های و طراحی های دقیق درجه بالایی از ثبات را در فرآیند کار ایجاد می کنند. به علاوه، پالت های پلاستیکی این امکان را دارند که برای انبارش ها و سیستم های خودکار سفارشی تولید شوند.

تاریخچه ی کوتاهی از پالت‏ها

پالت ها در برخی از شکل ها و فرم ها به حدود 100 سال پیش باز می گردند، اما نوع امروزی آن در اوایل دهه 30 میلادی ظهور پیدا کرد. پیش از آن، ثبت اختراعاتی برای پایه های باری مختلف صورت پذیرفت اما جیورج ریموند و بیل هوس اولین نفراتی بودند که طراحی را برای یک پالت از چوب های ارزان انجام دادند ( بدون پایه ها و رشته های آهنی) که در صفحه زیرین آنها فواصلی بود که به لیفتراک ها و کامیون ها این امکان را می داد که از آنها استفاده کنند.

 

انبارگردانی با استفاده از پالت‏ها

 

در دهه 40  میلادی استفاده از پالت ها نسبتا کند بود اما با ظهور جنگ و واقعیت هایی که در آن مقدار زیادی از محصولات و بارها بایستی سریعأ در زمانی که نیروی کار تا حد زیادی کاهش یافته بود (به دلیل آنکه مردان به عنوان سرباز خدمت می کردند)، روش های جایگزین انتقال مواد از اهمیت بالایی برخوردار شد.

با توجه به پس زمینه بحران چشمگیر و عدم اطمینان، همانطور که جهان به سمت جنگ میرفت، این پالتها در خط مقدم زنجیره تدارکاتی خدمت میکردند و نه تنها به عنوان یک پیک در زمان جنگ، بلکه در زمان صلح، به عنوان یک سکو جهان را به دوش می‏کشیدند.

نقشی که پالت ها در توسعه زنجیره تأمین ایفا کرده اند را نمی توان اغراق آمیز توصیف نمود و اینطور عادلانه به نظر می رسد که گفته شود که همان پالت بی ارزش بخش مهمی از انقلاب انتقال اجناس بود.

اهمیت استراتژیک کالا در دنیای امروز

پالت همیشه بعنوان یک واحد بار در جابجایی کالا، یک شیوه عملی در حمل و نقل، انبارداری و توزیع انواع محصولات مطرح بوده است . پالت به صورت سنتی از چوب ساخته می شده است. با این حال پالت های پلاستیکی بیش از 50 سال است که در اروپا مورد استفاده قرار می گیرند و سهم عمده ای از بازار پالت را به خود اختصاص داده اند.

چرا پالت پلاستیکی بخریم؟

امروزه اکثر کشورها جهت پذیرفتن پالت های چوبی درخواست گواهی بهداشت را دارند . پالت های چوبی برای دریافت این گواهی می بایست توسط حرارت گندزدایی شده و یا توسط بخار متیل برومید ضد عفونی شوند . این در حالی است که پالت های پلاستیکی نیاز به اینگونه گندزدایی نداشته و همچنین با توجه به دوره عمرشان در دوره های بلند مدت ارزانتر از نمونه چوبی خواهند بود . لذا پالت پلاستیکی یک جایگزین با دوام برای پالت چوبی به شمار رفته و به سرعت در حال عمومی شدن در صنعت حمل کالا می باشد .

پالت، یکی از تجهیزات جهت جابجایی و نگهداری کالاها در قفسه بندی می باشد که در ابعاد و تحمل بارهای مختلف و با توجه به نیاز مشتری تولید می گردد . پالت وسیله ای است برای ذخیره سازی مواد و کالایی که توسط لیفتراک جابجا می شود . پالت ها روی قفسه قرار می گیرند و پالت های دیواره دار قابلیت چیدن روی هم را دارند . این امر باعث صرفه جویی در فضا شده و به تخلیه و بارگذاری، سرعت و سهولت می بخشد . ضمنا با تشکیل واحدهای بار از کالاهای بی شکل، از آنها حفاظت لازم را به عمل می آورد . این محصول با امکانات، قابلیت ها، ابعاد و تحمل های متنوع برای صنایع مختلفی چون پتروشیمی، شیمیایی، سرد خانه ها، خطوط حمل و نقل و انبارها کاربرد فراوان داشته و در انواع پالت مسطح، پالت دیواره دار (باکس پالت)، پالت بشکه و پالت های سفارشی به بازار عرضه می شود .

موارد مصرف و کاربرد

از پالت ها می توان در کلیه حمل و نقل های شهری و همینطور مراکز صنعتی و غیر صنعتی استفاده نمود . از جمله این مراکز عبارتند از : مراکز بارگیری و اسکله ها، سرد خانه ها، مراکز تهیه و توزیع محصولات کاغذی، صنایع مواد غذایی - آرایشی و بهداشتی و انبارهای نگهداری کالا و ... نام برد .

درباره پرشین صنعت

تدوین روش های مدیریت، توجه به منابع انسانی و کنترل کیفیت با رعایت بالاترین استانداردها از مهمترین نکات حائز اهمیت در انجام پروژه های متفاوت است. مدیریت به روز در کنار استفاده از ماشین آلات مدرن، پرشین صنعت را تبدیل به توانمندترین گروه تولیدی در صنعت تولید قطعات پلاستیک کرده است.  دستگاههای فوق سنگین تزریق از 700 تا 4000 تن در کنار بهره مندی از پیشرفته ترین آزمایشگاه های مرتبط با صنعت پلاستیک، توان کاربردی و تخصص علمی را به کار گرفته است تا امکان انجام پروژه های متفاوت پرشین صنعت عملی گردد.

     

تماس با ما

آدرس: کرج، کیلومتر 5 اتوبان کرج قزوین، شهرک صنعتی بهارستان، فاز دوم، خیابان گلستان نهم، خیابان باغستان، پلاک 247،

تلفن ها: 5-80 20 76 34 026

مستقیم فروش: 86 20 76 34 026

فکس: 89 20 76 34 026 | ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

instagram   linkedin   facebook   aparat   youtube

کروکی آدرس